Przyjazne środowisku certyfikowane etykiety FSC, wolne od szkodliwego BPA

dodany 9-10-2019 11:31:35

IBCS Poland jest producentem etykiet posiadającym certyfikację FSC, co oznacza że nasze etykiety są wytworzone z drewna będącego owocem odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Surowce, na których bazujemy, w 100% pochodzą albo z recyklingu, albo z drewna kontrolowanego, a więc pozyskanego:

  • Zgodnie z obowiązującym prawem;
  • Bez naruszenia praw zwyczajowych i obywatelskich;
  • Z lasów, których walory przyrodnicze nie są zagrożone;
  • Z obszarów nieprzekształconych w plantacje;
  • Z drzew niemodyfikowanych genetycznie.
Certyfikat FSC jest gwarantem zachowania dobrych praktyk ekologicznych zarówno w procesie produkcyjnym, jak i łańcuchu dostaw. Nabywając oznaczone w ten sposób towary możemy mieć pewność, że ich powstanie nie przyczyniło się do wyrządzenia szkód w środowisku naturalnym.
BPA, czyli Bisfenol-A, to chemiczna substancja stanowiąca potencjalne zagrożenie dla zdrowia obcujących z nią osób, aktualnie badana pod kątem rakotwórczości. Wykorzystuje się ją do produkcji tworzyw sztucznych oraz materiałów termicznych, gdzie spełnia rolę powłoki na papierze. Unia Europejska wprowadza od stycznia 2020 roku zakaz stosowania BPA.

Nie czekając na wejście w życie unijnych rozporządzeń, IBCS Poland już teraz dostarcza swoim klientom wyłącznie papier termiczny wykonany z surowców wolnych od BPA, a więc całkowicie bezpieczny dla ludzkiego zdrowia.

Wybór produktu z certyfikatem FSC, jednocześnie wolnego od BPA, to odpowiedzialny wybór.
Wróć do listy