System bezpieczeństwa i kontroli łańcucha dostaw w logistyce magazynowej

dodany 3-04-2019 15:10:03

W dzisiejszych czasach, z uwagi na coraz większą liczbę wykonywanych usług i rosnące znaczenie produktów, rośnie również konieczność właściwej optymalizacji zachodzących procesów. A procesy związane z logistyką magazynową i cały łańcuch dostaw towarów są narażone na mnóstwo błędów. Tym bardziej, że ich złożoność rośnie, a jednocześnie pojawia się konieczność zmniejszenia kosztów i zwiększenia efektywności. Z raportu DHL z 2015 roku wynika, że aż 60% firm wskazało, że przez powstałe zakłócenia w łańcuchu dostaw kluczowe dla nich wskaźniki spadły aż o około 3% - to dużo. Ryzyko powstawania zakłóceń odnosiło się przede wszystkim do przepływów towarów i pewności ich dostaw. Skuteczne narzędzia sprawiają, że procesy są wydajniejsze, a rentowność firmy wzrasta. Tym bardziej że współczesne łańcuchy dostaw są poddawane coraz ostrzejszym kryteriom konkurencyjnym. Jednym z takich rozwiązań jest system GEUTEBRÜCK Supply Chain Security pozwalający na wizualizację procesów przy pomocy wizyjnych systemów dozorowych.

Zarządzanie środkami transportu na terenie firmy

System GEUTEBRÜCK Supply Chain Security pozwala na automatyczną kontrolę wjazdów samochodów na teren przedsiębiorstwa i wyjazdów. Wszystko dzięki możliwości automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Dzięki korzystaniu z indywidualnych autoryzacji dostępu możliwe jest skuteczne kontrolowanie procesów i szybki dostęp do danych o konkretnych pojazdach. Co więcej, dzięki właściwie rozplanowanemu rozmieszczeniu kamer na terenie firmy możliwe jest przeglądanie wydarzeń i kontrola obecności pojazdów w danych miejscach. Kamera zewnętrzna, w połączeniu z inteligentną analizą wideo, może być używana również jako skuteczna ochrona terenu firmy przed intruzami.

Przejrzystość procesów i ograniczenie błędów

Bywa i tak, że nie jest możliwe zidentyfikowane powodu popełnienia błędu bez zobaczenia nagranego procesu. Właśnie dlatego tak ogromne możliwości daje połączenie danych pochodzących z systemów wewnętrznych z linkiem do obrazów wideo („Value Imaging”). Dzięki temu takie informacje jak waga danego towaru, czas skanu itp. są powiązane z obrazami wideo – bardzo łatwo jest znaleźć kluczowe zdjęcie, by w pełni wyjaśnić przyczynę powstania konkretnych nieprawidłowości. W zakresie kompletacji i pakowania zamówienia każdy proces również podlega zapisowi. Powiązanie procesów z obrazami pozwala na udowodnienie, że towary zostały dostarczone bez żadnych uszkodzeń i w pełni kompletne. Również moment wychodzenia towarów z firmy jest łatwy do przeanalizowania – dzięki RFID, skanowi czy danym śledzenia możliwy jest do znalezienia obraz zawierający konkretne informacje.

Szybka lokalizacja towarów

System GEUTEBRÜCK Supply Chain Security pozwala na szybką lokalizację konkretnych towarów – wiąże on nagrania z zeskanowanymi kodami, dzięki czemu możliwe jest ustalenie statusu każdej dostawy. Obrazy wideo znacznie ułatwiają analizę powstałych błędów podczas niewłaściwego przechowywania lub załadowywania towarów. Co więcej, dzięki połączeniu wewnętrznych interfejsów (skanu, RFID czy innych danych śledzenia) możliwe jest szybkie prześledzenie ścieżki towarów. Dzięki synchronizacji w systemie sąsiadujących ze sobą kamer możliwe jest również prześledzenie trasy osoby, która była odpowiedzialna za dany towar.


Wróć do listy